M.E.B. ÇANAKKALE VALİLİĞİ ÖZEL MİNİK KALPLER ANAOKULU
                                    M.E.B.
                      ÇANAKKALE VALİLİĞİ        
             ÖZEL MİNİK KALPLER ANAOKULU


        Kurumumuz ,99949876 Kurum Koduyla, M.E.B.’na bağlı ,  25.03.2011 tarihinde  hizmete açılan,  Çanakkale’nin ilk özel anaokuludur.
        Kurum kurucusu ve müdüresi Rukiye Kardaş Milli Eğitim Bakanlığı’nda anaokulu öğretmeni olarak çalışıp, emekli olmuştur.
        Kurumumuzun  , toplam 360 metrekarelik , 2 katlı  kapalı alanı , ön ve arkada bahçesi bulunmaktadır.Kurumumuzda 36 ayını dolduran , çocuklarımızın kaydı yapılmaktadır. Bakanlığımıza bağlı olarak, faaliyetini sürdürmekte olan kurumumuzun öğretmenleri üniversite mezunudur.Kurumumuzdaki personelin çalışmaları, MEBBİS’te kayıt altına alınırken,çalışma izin onayları da, ilgili yönetmelik uyarınca , Valiliğimizce yapılmaktadır.
       Kurumumuzda, 3 oyun etkinlik odası, 1 çok amaçlı salon,1 yemekhane,1 uyku odası, 1mutfak, 7 kabin çocuk özel WC’si,1 idare odası ..vb bulunmaktadır.Kurumumuzun binası kendime ait olup,2011 yılı oturma ruhsatıyla, hizmet vermeye başlamış yeni bir binadır. Isınması doğalgazla çalışan kombiyle gerçekleşmektedir.
       Kurumumuzda,sınıflarımızdaki öğrenci sayısı 16-17’dir.Öğrencilerimiz yukarıda ifade ettiğimiz  gibi, 3-4-5-6 yaş grubu çocuklarıdır.
       Kurumumuz ;07.30 ile 17.30 saatleri arasında (TOPLAM 10 SAAT) hizmet vermekte, müfredat gereği hazırlanan planlarımız uygulanırken;sabah (kahvaltı),öğlen yemeği,ikindi kahvaltısı(kuşluk) verilmektedir.
       İngilizce, jimlastik,çocuk yogası , satranç derslerimiz düzenli olarak verilmektedir. Gezi-gözlem-inceleme ve araştırmanın eğitimdeki önemini bilerek  gerçekleştirlmektedir.Aile katılımına önem verilerek,uygulanmaktadır.
       Kayıt sırasında anaokulu ücreti peşin olarak(aylık) alınmaktadır.Kayıtta öğrencilerimiz-den kendilerinin kullanacağı hijyen ve temizlik maddeleri, kırtasiyeleri almaları için hazırlanan  liste verilmekte, öğrenci kabulü öncesi idrar-gaita ve boğaz kültürü ve sağlık raporu (3 yaşındaki çocuklarımızdan aşı kartı) istenmektedir.

Paylaş:

Benzer Konular

Önceki Konu
Sonraki Konu«
Sonraki Konu
Sonraki Konu »